Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

PF - H a AS; úvod k povídce s omezením

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

The Potter Family – Harry a Albus Severus

Autor: Times of Bliss; Překlad: Patoložka; Beta-read: Sitara, Lady Corten

https://www.fanfiction.net/s/8498896/1/The-Potter-Family-Harry-Albus-Severus

VAROVÁNÍ: Chan, slash a I N C E S T. Teď se otočte, jestli nejste plnoletí, pokud se vám nelíbí povídky o vztahu dospělého a dítěte, rodiče a dítěte nebo kombinace všech tří činitelů. Nebo pokud vám to nevadí, ale nedokážete rozlišit, co je ještě fanfiction a umělecká tvorba a co je skutečný život. Je varování dost jasné? Pokud ano, pak klidně přistupte dál…

 

Předmluva překladatelky: Nevím, jestli je to dostatečně pochopitelné, ale přemýšlím o této povídce a způsobu jejího publikování už skoro čtvrt roku. A teď zřejmě nastala doba, kdy bych to konečně udělat měla. Je to první povídka takového druhu, kterou jsem přeložila, a musím říct, že ji mám moc ráda, jinak bych to všechno nepodstupovala, že? Ovšem musím vás všechny upozornit, že toto opravdu NENÍ povídka pro děti a ani ty, kteří s tímto žánrem mají problém. Ve mně se stále - a to už jsem ji četla několikrát - sváří mnoho protichůdných pocitů a vždycky to dopadne stejně a to výkřikem: „Merline, proč tomu Albusovi není aspoň patnáct!“ Nebo druhá varianta: „Proč to zatraceně není Teddy!“ Ale to by už byl jiný příběh.

Takže… výdech, nádech… po poradě s mnohými lidmi, včetně mých ctěných bet, dvou právníků a poradního sboru v mém okolí musím říct, že předložit vám toto umělecké dílo (ano, rozhodně jde o umělecké dílo a stále si to v hlavě opakujte!) je pro mě záležitostí velmi stresující. Stále jsem ještě na vážkách, jakým stylem jednotlivé kapitoly publikovat, ale asi to nakonec bude (a nemějte mi to za zlé) s upozorněním a pod heslem na stránkách povidkyprodospele.wordpress.com. Povídka bude vycházet v úterý a v pátek a heslem bude 18+ (napsáno přesně takto).

Popis příběhu: Co se stane, když se jednoho dne Harry a Albus sblíží jinak, než by asi měli? A kam to bude celé směřovat? Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, které se mezi sebou v každé kapitole mísí.

Jednotlivé kapitoly originálu mají přesně 1000 slov a je jich dohromady 11.

Komentáře   

 
0 # Lucie1 2014-03-18 19:38
Jsem na to zvědavá. Když jsem kdysi zvládla povídky na stránkách ODG, kterých jsem se „bála“, z nichž se k některým dnes ráda vracím, proč ne toto. V mém případě půjde o to, jak to bude napsané - aby to nebyl nekvalitní škvár. Což asi nehrozí, když si to přeložila. Jsem slashistka, a tak nesnáším, když mužské postavy žvatlají, na druhou stranu nemám ráda, když se autoři vyžívají v popisech násilí a sexuálního zneužívání (jak jen tyhle povídky na ff deníku bodují).
Jak říkáš, půjde o umělecké dílo a s tím nemám problém. Vždyť i slavná Lolita byla svého času zatracovaná.
V jediné co doufám je to, že to nebude smutné.
Těším se
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2014-03-18 19:45
Ne, nemyslím si, že je to nekvalitní škvár, a pokud bych měla popsat jedním slovem, co k té povídce cítím, tak bych řekla, že je to "něžné". Chtěla jsem napsat, že bych násilí nepřekládala, a pak jsem si vzpomněla na začátek Legendy a zase jsem sklapla, ale je pravda, že v něčem takovém se prostě nevyžívám. Tohle mě okouzlilo, protože... protože je to vlastně laskavé, i přes všechny ty výhrady a rozporuplné pocity, které k tomu chovám. Myslím, že to bude poznat už z první kapitoly.
Jednou se autorka vyjádřila, že tyhle její příběhy jsou plné duhy, jednorozčů a lásky (v přeneseném slova smyslu) a já s tím vlastně nemohu než souhlasit...;-)
:heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # arkama* 2014-03-19 07:58
Presne som pocitovo postupovala pdla tvojho upozornenia. Pri vyhlaseni ''proc mu neni slespon 15" som naozaj dala 'nadych, vydych'. ;-)
Dobre, tesim sa, bola som upozornena, takze komentovat len dej a styl, nevzdychat, ze je to chan a incest.
Treba rozsirovat obzory a vzdy je moznost to pripadne necitat, ze, ved nam nikto nedrzi hlavu nad obrazovkou :lol:
Kazdopadne dakujem, slash mozem, 18+ uz aj 2x :-* , takze podme na to. Drzim sa toho, ze sa mi velmi!!! pacia tvoje vybery na preklad, takze zarucene to nebude nejaky prepadak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Karin 2018-08-12 14:44
Krásná povídka plná lásky a citu. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # DTereza 2019-07-03 19:00
Můžu se prosím zeptat kde najdu heslo k povídce?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3504431
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz