Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Dým a kapka vína k tomu

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Dým a kapka vína k tomu

 

Autorka: Patoložka; beta-read: Claire, Lanevra

Fandom Hobit

Slash, Thorin/Thranduil, crack, humor

Povídka nebyla napsaná za účelem zisku, použité postavy pocházejí z knih J. R. R. Tolkiena.

A/N: Začalo to jako crack a skončilo to jako crack. Ano, dělám si z nich bezostyšnou srandu a velmi mne to baví…

 

ooOoo

 

Dým a kapka vína k tomu

 

Hustý dým se líně převaloval pod kamenným stropem a omýval jeho drsný povrch svými rozložitými chapadly. Měl našedlou barvu, možná s nádechem do modra, možná do zelena, podle toho, z jakého úhlu se na něj člověk zaměřil svým nedokonalým zrakem předtím, než mu z jeho štiplavosti začaly slzet oči a rozkašlal se z plna plic. A to byl, prosím pěkně, člověk. Co na to měl říkat ušlechtilý, éterický elf, který…

„Přestaň s tím!“ ozvalo se do ticha zostra, hlas nepodobný své bývalé hebkosti, ani podmanivým hlubinám, jaké u něj Thorin doposud znával.

Pozvedl svá tmavá obočí a vyfoukl další oblak toho šedomodrého-šedozeleného (už jsme o tom mluvili) dýmu, tentokrát ve tvaru zahnutého špičatého klobouku, který se již stihl připojit k téměř rozplynulému vrrkovi, drakovi, nedefinovatelné potvoře z mořských hlubin a mnoha roztodivně povedeným či nepovedeným kroužkům, kruhům, krychlím, osmistěnům, hranolům, kosodélníkům (trpaslíci mají zřejmě mimo potvory, které jsou schopni zabít, a to včetně ubohého čarodějova klobouku, slabost i pro všelijaké ostrohranné tvary), korunám, mincím (a taky pro zlato a tak, že?) a vůbec. Věnoval svému milenci překvapený pohled, ale jeho uvelebená poloha vleže na rozložitém lůžku na zádech s dlouhou dýmkou mezi prsty a náustkem pohodlně v koutku vousatých úst zůstala nezměněna.

„Přestaň s tím kouřením,“ zpřesnil Thranduil netrpělivě, „není tu na krok vidět, sotva se tu dají otevřít oči, natožpak dýchat!“ Na důraz svých slov nakrčil svůj královský nos, až vypadal jako stromová veverka, které tenhle oříšek ale vůbec, VŮBEC, nesedl (a Thorin ani nevěděl, kde se v jeho mysli tohle přirovnání vzalo).

„Myslel jsem, že je tvůj zbystřený zrak skoro stejně tak ostrý jako orlí…“ zapředl oslovený, trochu se po polštáři připlazil blíž a provokativně vyfoukl elfovi malé množství toho (na barvě už asi nesejde, co?) dýmu do tváře, „… a tvé zdraví že je nezdolné a pevné jako příroda sama, ó mocný králi elfů z nejvznešenějších…“

Thranduil zaprskal, sykavě zaklel ve svém rodném jazyce a prudce se zvedl z postele, na které předtím taktéž odpočíval. Všechno to kralování, to byla náročná věc, a kdo by po těžkém dni plném tak, že měl své špičaté uši celé vyposlouchané, nechtěl prožít trochu klidu a uvolnění v příjemné společnosti? Rozhlédl se po té zamlžené místnosti přimhouřenýma očima, aby jim ulevil, a znovu politoval své dvorské pradleny – protože závěsy kolem postele i u výklenků na balkon prostě vším tím kouřovým balastem dostávaly zabrat. A to je, na rozdíl od svých dřívějších zvyklostí, nechával měnit alespoň jednou za týden. Ten trpaslík bude jednou jeho zmar! Anebo jeho prádelního systému rozhodně!

Ztýraně si povzdechl a zalovil pod postelí pro jednu z pohotovostních lahví vína, aby si do své již zcela prázdné skleničky štědře nalil (protože on přece nebude pít z lahve jako kdejaký ‚kdejaký‘! To ne!). A pak již konečně jeho hrdlem proudila ta známá chuť rudého moku z lesních hroznů, pečlivě pěstěného, sklízeného a mačkaného, jen aby se po týdnech výroby a letech skladování v nejlepších sklepech jeskynního paláce dostal na jeho stůl a prokázal mu službu omámením jeho smyslů.

Thorin se ušklíbl, když elf upil a uvolněně přitom přivřel oči, a znovu rozkošnicky vybafl ke stropu nový příval toho barevného dýmu. On má co říkat. Vážně. Závislost jako závislost, jedno jaké povahy, a ať si kdo chce, co chce, říká o partnerství, vzájemné toleranci, neutuchající lásce a podpoře… když se jednou dostanete do bodu, ve kterém je to vážné a nechcete vycouvat, tak se vám nějaká ta závislost prostě sakra hodí (jako sakra!).

 

Thorin se probudil do šustění, mumlání a chaosu. Nerozuměl tomu, co se to děje, ani proč se to děje a ani se nechystal dávat své mysli nějaké znamení, že by porozumět měla. Spokojeně by opět upadl do omámeného spánku, ve kterém se mu zjevila jakási vzdušná víla Zasněnka a pravila, že dolanské listí letos zase nepodraží, jenže to by ho nesměly popadnout ty ostré pracky s dlouhými drápy - zpět! - ušlechtilé ruce s dlouhými, tenkými a delikátními prstíky, které se ale v současné době vůbec delikátně nechovaly, protože ho zbavily hřejivé přikrývky, zvedly ho do sedu a začaly s ním třást.

„Víno…“ mumlal divoce elf, kterého si po těch letech již zvykl nazývat ‚svým‘, „Thorine, není víno. Všechny schránky, všechny úkryty, ba co víc – všechny SKLEPY zejí prázdnotou!“

Thorin zamrkal proti těm doopravdy vyděšeným očím a zauvažoval nad tím, jak tohle všechno Thranduil asi tak stihl zjistit, když bylo… Kolik vlastně bylo?

„Kolik je hodin?“ zeptal se zívavě a znovu zavřel oči, protože ostření jeho zraku prostě ještě nefungovalo. To asi z toho kouření. Anebo ne. To jistě ne.

Elf ho se zafuněním pustil a on se znovu zhroutil do peřin. Taková slast! Mahale, díky!

„Poledne!“ rozlítil se král elfů a zoufale si projel prsty své dlouhé vlasy. „Je skoro poledne. Ještě nikdy jsem nespal déle než do kuropění. A teď tohle!“

Celý ten křik a láteření ho zřejmě vyčerpaly, protože se usadil na posteli a dal si hlavu do dlaní.

Thorin se nad ním slitoval, s námahou pootevřel oči a pak zvedl hlavu a spolu s ní dokonce i půlku těla. Výkon hodný panovníka…

„To nebude tak zlé…“ začal se svým konejšením účinným asi jako sůl v ráně, jen aby se setkal s pohledem těch nejostřejších, nejledovějších duhovek olemovaných dlouhými řasami.

„Nebude tak zlé?!“ zavrčel elf nebezpečně a Thorinovi to, stvořitel ví proč, přišlo skoro až hříšně žhavé, kdyby se elfův hlas poté nezlomil a nepřešel v další výlev už ne tak příjemného ječení. „Nebude tak zlé? Řeknu ti, co není tak zlé! Kobylky nejsou zlé! Muchničky nejsou zlé! Dokonce ani ta černá stoka proudící mým Hvozdem není tak zlá! Ale tohle! Tohle je KA-TA-STRO-FA!“

Trpaslík si povzdechl a protočil panenky (a zjistil tím, že mu oči opět fungují).

„Přeháníš…“ vyjádřil se tiše a znovu se uložil do polštářů. Byl by se k němu natáhl, položil milenci ruku na paži a možná ho i stáhl k sobě k jemnému polibku, jenže elf již dávno znovu pochodoval kolem postele a tvářil se jako bzučivý čmelák v kleci. Zatracené asociace!

Mohl by jít znovu spát, ano, to mohl a měl, jenže vtom se elf zastavil a jeho tvář ozdobil skoro až dravčí úsměv (a čmelák se změnil na sršeň). Což Thorina opravdu vyděsilo.

„Kde máte dýmku, výsosti?“ protáhl Thranduil líně a předklonil se, rukama se zapřel o pelest postele a dlouhé, hladké vlasy mu sklouzly z ramen na prostěradlo.

Thorin zamrkal a zamračil se. A pak hmátl na stolek u postele.

Nic.

Pod polštářem.

Nic.

Na židli u krbu.

Nic.

„Kam jsi ji…“ zavrčel výhružně, ale elf jen naklonil hlavu na stranu, napřímil se a založil si ruce na hrudi. Vysílal k němu velice, velice klidný pohled.

„Ty jsi ji ne…?“

Elfův pohled přetrvával a stával se ještě klidnějším. Skoro až chorobně klidným.

„Takže, když ne ty, pak… kdo…?“

V mžiku byl na nohách a začal přerovnávat již tak dost rozházený pokoj, zatímco Thranduil čněl u nohou postele, jako nějaká statná svíce s dlouhým knotem.

Ale po dýmce jako by se slehla zem a všechno to voňavé listí bylo také pryč…

A tak tam nakonec bezradně stáli oba, prostí svých tužeb, napospas sobě navzájem a zoufalství, které zahlcovalo jejich ustaranou mysl.

 

Co začalo jako malý žertík, se brzy změnilo bezmála na rozvrat říší. Oba králové byli zcela vyvedení z konceptu, zmatení, prchliví, udíleli protichůdné rozkazy a někteří jejich poddaní byli dokonce přesvědčení, že kdyby kolem nich neprocházeli oni, ale skřeti v průvodu za Sauronem, ani by si toho nevšimli, hlavně kdyby v ruce drželi to, po čem tak zoufale prahli.

Ale nebyl to jen veřejný život, který byl ovlivněn. Jak to vypadalo u nich v ložnici, na to by se zvládl dívat jen zarytý masochista, jakým byl Gandalf Šedý, muž zvaný tolika jmény, že si jen sotva někdo pamatoval všechna.

A když už o tom čaroději mluvíme…

Gandalf vyhlédl zpoza sloupu a pak se za ním opět raději skryl, hlavou opřený o jeho chladivý povrch. Že jim to jejich soužití trochu okoření? Ano, záměr hodný muže jeho pověsti, ovšem…

Co je dost, toho je příliš!

 

Když se příštího rána Thorin probudil, nasál jeho nos do svých útrob známou vůni a on blaženě zafuněl, až se jeho mocné chřípí roztáhlo.

A pak v cuku letu otevřel oči.

To, co nad sebou uviděl, bylo to nejkrásnější, co si jen mohl představit – Thranduil se nad ním skláněl, hlavu v mlžných oblacích, oči červené od kouře, na který si již odvykl, a na tváři úsměv, který mohla vyvolat jen trocha vína (nebo samozřejmě jeho maličkosti, že? Nebuďme skromní…).

Zvedl ruku a promnul prsty jemnou pokožku svého ušlechtilého elfa nad sebou. Co zmizelo, bylo zpět a spolu s tím… ach, ano, neutuchající láska, ta měla taky něco do sebe, že ano? Tedy až se trochu… načichá…

Byli to totiž oni, dým a kapka vína k tomu.

 

KONEC

Komentáře   

 
+1 # Tesska 2015-03-16 11:55
Joooojky, ale tak toto bolo celkom milé, hlavne ten koniec. Uvažovala som, kam to tak asi dospeje a ľaľa, strašil nám tu dlhoprstý Gandalf :D Ďakujem, Paty :P :heart: Budem sa tešiť na ďalšiu perlu o tomto páriku :oops:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2015-03-23 16:27
No, ono to to asi mělo dospět někam úplně jinam, ale nakonec to skončilo takhle;-) Děkuji, ale nevím, jestli se na tento pár ještě něčeho dočkáš... :-* :P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1640
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3439427
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz