Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Prequel 1 - Severusi, co tě to napadlo?

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

ZVMS

Za všechno může sníh

Autorka: Claire; Beta-read: Vendea

Postavy v tomto příběhu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladů různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří tuto ságu přeložili do češtiny a paní Petrikovičové a paní Kralovičové, které ji přeložily do slovenštiny. Autorská práva k povídce vlastní Claire, která napsala tuto fanfiction. Tato povídka nebyla napsaná za účelem zisku.

 

A/N: Milí čtenáři a čtenářky (já vím, je vás drtivá většina), dovolím si předložit vaší laskavé přízni novou povídku. O nelehkém způsobu jejího vzniku vypovídají dvě uvozující kapitoly, tvořící částečně prequel cyklu Opravdu se nemusí nikdo bát. Povídka sama pak je prequelem snad všemu, co vás jen v souvislosti se vztahem Severuse a Harryho napadne, neb je betami upravenou verzí jejich vlastních vyprávění o tom, jak to vlastně všechno začalo.

 

Za krásný obrázek děkuji Patoložce a za obětavou betaci Vendi.

 

Severusi, co tě to napadlo?

Mladý kouzelník ještě v polospánku zašátral rukou po vedlejším polštáři. Místo teplé tváře a záplavy jemných vlasů nahmatal jen velmi studenou látku. Neklamný důkaz toho, že obyvatel druhé poloviny lůžka vstal velmi časně, pokud vůbec postel využil ke spánku. Harry, už při vědomí, si vybavil, že včera večer Severus najednou znenadání zamumlal cosi o tom, že se potřebuje proletět a nežli Harry stihl začít protestovat, byl jeho milenec pryč. Krásná představa o vášnivě promilované noci vzala zasvé, ale mladší kouzelník, který mohl a chtěl stále, se utěšoval tím, že i ranní rozespalé milování má něco do sebe. Jenže jak to tak vypadá, ani z toho nebude nic. Frustrovaně zavrčel a jen vlezlý chlad sklepení ho přinutil zahalit se do županu.

Severuse našel v obývacím pokoji, seděl vzpřímeně za psacím stolem, zavaleným hromadami pergamenů, cosi sepisoval a tvářil se velmi nepřístupně. Mračil se, až mu všechny vrásky zřetelně vystupovaly a často škrtal, znechuceně sykal či polohlasně mumlal. Jako obvykle oděn v černém monolitu bez poskvrny a Harry nedokázal rozeznat, zda za tím stolem sedí dvě hodiny nebo většinu noci.

„Severusi?“ oslovil píšícího kouzelníka opatrně. Reakce se však nedočkal.

„Seve, stalo se něco?“ zkusil to znovu, tentokrát už lehce zneklidnělým hlasem. Severus Snape prudce zvedl hlavu a nechápavě se na Harryho zahleděl.

„Proč by se mělo něco stát?“ zavrčel, znovu sklonil hlavu k pergamenu a zelenookému kouzelníkovi nadále nevěnoval pozornost. Harry si zhluboka povzdechl a přinutil se ovládnout. Za dobu, kterou strávil po Severusově boku, se naučil pár užitečných věcí. Jednou z nich bylo to, že nikdy nemá Severuse nutit o něčem mluvit. Buď mu to řekne sám, ale až bude chtít, nebo z něj smysluplnou odpověď stejně nedostane. Tentokrát byla jeho trpělivost těžce zkoušena celé dopoledne. Až když domácí skřítek naservíroval oběd, přestal Severus psát a připojil se k Harrymu, jako kdyby se nechumelilo. Vynikající ledvinkový nákyp mu zřejmě zlepšil náladu a tak se při šálku kávy po obědě rozhovořil.

„V noci jsem se byl proletět a ani nevím proč, najednou jsem se ocitl u domečku té spisovatelky. Víš, které, že? Té, co jsme jí darovali Persefónu,“ upřesnil, aby snad Harry, nedej Merlin, něco špatně nepochopil. Tomu jen zacukaly koutky úst pobavením.

Severus by to nikdy, ani za nic na světě nepřiznal, ale Harry moc dobře vycítil, že jeho partner má pro tuto konkrétní autorku určitou slabost. Nahlas však neřekl nic a čekal na pokračování.

„Je nějaká smutná, chudinka,“ pokračoval Severus. „Zřejmě ji trápí, že celý prosinec nebude moci psát pro své čtenáře nové příběhy,“ tady se Severus dramaticky odmlčel, snad aby dal Harrymu prostor k nějaké reakci, a také se dočkal.

„Nechápu,“ vyhrkl Harry překotně, „co to má s námi společného? Jestli to je důvod, proč jsi celou noc nespal v naší posteli, pak mu vůbec nerozumím,“ dodal ublíženě a našpulil pusu jak trucovité děcko.

„Nechápu, co je na tak jednoduché věci k nechápání,“ pronesl jízlivě Severus a významně pozvedl obočí. „Když nebude moci psát povídku ona, napíšu jednu já, aby měla co zveřejňovat. To přece nemůže být tak těžké,“ dodal s přesvědčením, které vnitřně nepociťoval. Ovšem tento drobný problém už vyřešil – když si vybere vhodnou betu (autorka jich uváděla hned několik), ta mu jistě poradí, když si nebude s něčím vědět rady.

„Ty?“ vyjekl Harry překvapeně. „Vždyť jsi nic takového nikdy nepsal.“

„Napsal jsem několik publikací o lektvarech a řadu odborných článků, ty ignorante,“ ohradil se Severus dotčeně. „Vím, jak má vypadat kniha, i jak má vypadat povídka. Navíc hodlám napsat povídku o tom, jak jsme se skutečně dali dohromady, tudíž informací mám dostatečné množství.“

„Jak jsme se dali dohromady?“ zopakoval Harry trochu šokovaně.

„Zajisté, máš snad něco proti? Nejvyšší čas, aby se čtenáři dozvěděli pravdu, vždyť některé ty historky, co si o nás vymýšlejí, jsou naprosto příšerné a k realitě se nepřibližují ani vzdáleně.“

„No… ale… když to má být povídka o nás…,“ začal Harry trochu váhavě, „ bylo by možná dobré, kdybychom ji psali oba.“

„Nesmysl,“ vyprskl Severus okamžitě. „Tvůj písemný projev, stylistika i gramatika jsou naprosto příšerné, snad ještě horší, než tvé lektvarové neumětelství.“

Skutečný, a ten nejpodstatnější důvod, proč Severus Snape urputně zavrhoval Harryho spoluúčast na tvorbě povídky, byl ten, že starší kouzelník zcela odmítal, aby výsledné dílo plavalo ve spoustě romanticko sentimentální omáčky, což by Harry zajisté hravě zvládl a ještě tvrdohlavě trval na každém písmenku. Ne, nic takového. Severus se jednou rozhodl, že napíše pravdivou povídku a nikdo, ani Harry, mu v tom nezabrání.

Zelenoočko zuřil. Tohle si tedy nezasloužil. Ještě chvíli se vyčkávavě, nápadně nenápadně, motal po obývacím pokoji.

Pokud snad doufal, že Severus se mu omluví za podceňování a bude souhlasit se spoluprací, byl ošklivě zklamán. Starší kouzelník se zcela propadl do spletitých uliček, zákoutí a tajů autorské tvorby a Harrymu přestal věnovat pozornost.

No dobře, pomyslel si uraženě Harry. Však ještě uvidíme, kdo se bude smát naposledy.

V hlavě mu dozrával geniální plán, který se svou obvyklou bezhlavostí začal okamžitě uskutečňovat. Rozhodným krokem došel až ke Komnatě nejvyšší potřeby. Věděl, že tady bude mít dostatek klidu i soukromí a Severus nebude mít šanci zjistit, co vlastně Harry dělá. Komnata se jako obvykle přizpůsobila požadavkům a vykouzlila psací stůl i pohodlnou židli. Harry zapnul svůj notebook, který si vzal při cestě ze sklepení, a zamířil na příslušné stránky.

To vím sám, že nejsem zrovna dobrý v gramatice, bručel si pobouřeně pod nos, nemusí mi to tak jedovatě připomínat. Ale od toho jsou přece ty… jak jim jen říkají… bety. I u téhle autorky určitě nějakou najdu, a s mým štěstím mi ještě ráda pomůže,“ pomyslel si spokojeně Chlapec-kterému-se-nikdo-neodváží-nic-odmítnout.

Po chvilce hledání a mnohem delší chvíli usilovného přemýšlení zvolil jednu adresu a následně pak proběhla první, informativní, konverzace následujícího znění.

 

GoldenBoy: Dobrý den, jsem Harry Potter a vybral jsem si tě jako svoji betu.

Vendea: Wixie, to ale vůbec není vtipný.

GoldenBoy: Promiň, žádnou Wixii neznám... leda by to byla ta vyvinutá vlezlá fanynka zmijozelského famfrpálového týmu. Já jsem Harry Potter, Chlapec-který-přežil.

Vendea: Jo, a já jsem Panna Orleánská.

GoldenBoy: To nevadí, každý máme něco. Hlavně když mi pomůžeš s mou povídkou. On ji tedy píše i Severus, ale když to nechám jen na něm, tak bude celý příběh děsně zkreslený.

Vendea: Budu dělat betu Severusovi, dej mi jeho mail.

GoldenBoy:  Severus si zřídil speciální adresu. A určitě mi ji nedá, hrozí Avada.

Vendea: Bez adresy nečtu.

GoldenBoy. Pokusím se ji zjistit a pak ti pošlu i svou verzi povídky.

Vendea: Stručně, jasně a k věci. Žádných 700 stránek omáčky, na to nemám čas.

 

Dobře, pomyslel si Harry, když stručně a k věci, tak to nebude tak zlé. To mám za chvíli. Ale jak se mi podaří zjistit Sevovu adresu…

Komentáře   

 
+1 # Vixen 2013-04-12 06:58
:lol: Tak tohle bude opravdu zajímavé ;-) Doufám, že se dočkáme Harryho verze jak se hoši dali dohromady. Mám totiž hroznou chuť na omáčku :P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2013-04-12 17:15
Verze bude- noo, nech se překvapit, čí vlastně. Ale o omáčku v žádném případě neochudím, jen nevím, zda bude přesně z těch ingrediencí, po nichž toužíš a zda bude správně chuťově vyvážená. :D
Děkuji za komentář. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mája 2013-04-12 16:52
Jooo, já chci taky tu spoustu sentimentálních keců od Harryho. Severusovo podání příběhu bude asi jen čistý dokument, jak ho znám :D
To se ti opravdu povedlo, Claire. Moc se těším, co z tohodle vyleze :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2013-04-12 17:14
Merlinečku, tak se začínám trochu bát, že vaše očekávání možná budou zklamána. :o
Ony ty úvodní kapitoly jsou malinko zavádějící, víc v mém stylu, ale příběh sám...no, rozhodně to bude můj první pokus o "seriózní" formu povídky. Takový byl plán - jenže postavy se občas nehodlají nechat omezovat, Harry je fanfarón neukázněný, Severus bručoun paličatý - ještě mi mohou zkomplikovat život. Možná, že po druhé kapitolce už budete mít jasněji...
Díky za komentík. :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sitara 2013-04-12 21:55
Ohó, tak tentokráte chtějí ti dva vypomoct Pat takhle, jo? :lol: To se k nim tak úžasně hodí, tak jak jsi je pojala, Claire :lol: Severus chce čistou pravdu bez vytáček a omáček a Harry, aby mu ukázal, zač je toho loket... No já se těším, ať bude, co bude ;-) A být tebou, vůbec bych si nedělala starosti s tím, že by naše očekávání mohla snad být zklamána! :roll: Máš tak okouzlující styl, že jsem prostě jen nadšená, že ses pustila do něčeho dalšího, co si od tebe můžu přečíst. Zaujalo mě to a jsem zvědavá na další vývoj :roll:
Oh a vypadá to, že Vendea se nám s tím moc nemaže :lol: (nebo aspoň s Harrym :P - teď aby si ještě hrál na detektiva, chudák :lol: ).
Okouzlující, děkuji :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sitara 2013-04-12 21:58
Oh, a zapomněla jsem - Pat se dala na nový styl kreslení? Je to krásný obrázek :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2013-04-12 22:10
Jj, Pat se pokouší o vyšší ligu. Jak se jí to daří či nedaří to posoudíte občasně sami:-) Dík!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sitara 2013-04-13 10:44
Jak dlouho ti trvalo, než jsi ten obrázek nakreslila? No já se samozřejmě móc těším na všechny tvé další výtvory, ale doufám, že puffíkům nedáš košem, to by mě mrzelo! :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2013-04-13 10:55
Nebooooj, puffíci jsou prostě roztomiloučtí a určitě je neodepisuji:-) Jak dlouho? Noooo, asi dva dny po práci, protože ten první jsem pak ještě z poloviny přemalovala... :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2013-04-13 11:46
Vidíš, a mne zrovinka teď a u tvého komentáře napadlo, že jsem to celé možná mohla pojmout úplně jinak... no, poměrně dost pozdě... :sigh: A i kdybych to celé překopala, což s mi, upřímně řečeno moc nechce, tak bych zase možná "nesplnila zadání" - tohle je totiž povídka, za kterou opravdu z největší části může sníh, ten první loňský, říjnový... ;-)
Díky za komentář i za důvěru. :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # kamci 2013-04-13 17:33
Harryho omáčka, nebo Severusův popis faktu? Těším se na cokoliv, co z toho nakonec bude :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2013-04-14 11:10
To jsem ráda a doufám, že nezklame, když to ve finále dopadne trochu jinak, než se zatím jeví. ;-)
Díky za komentík. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Vendi_Kačka 2013-04-15 11:09
Vendi děkuje za projevenou důvěru ;-)

Byl jsem se proletět... já pořád vidím, jak z okna vylétá netopýr a nemůžu se toho zbavit :D

Nechápu... no hlavně, že to přiznáš!

Severusi... já ti mnohdy pochopím složitosti, ale u těch jednoduchostí se zaseknu na pěkně dlouho! :D takže argument typu: co je na tak jednoduché věci k nechápání... je naprosto nedostačující :D

To přece nemůže být tak těžké... další trefa! Je to snadný jako facka, zlato! :D nápady se sypu jeden za druhým, slova se sama skládají do vět, má to hlavu a patu, žádný chyby, no co ti mám povídat.

Jak jsme se dali dohromady... ne, trdlo, o tom, jak se rozejdete nebo tě zatluče do země za blbý doplňující otázky.

Merline, jsem já to drsná beta! Hele a vydírám ho jako Zmijozel a to jsem prý Mrzimor 8)


Tohle mě vážně bavilo. Díky, Claire!! :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2013-04-15 11:23
Jak jen to říci... I klobouky mají své dny. :lol:
O rozchodu - to vypadá taky jako téma do pranice... tak snad příště. ;-) :P
Sevovi se asi nápady sypou - kolik, že už to má napsaných těch variant?
Dokud Vendi děkuje, tak je to ještě dobrý, až začne nadávat.... :-?
Já děěkuji, za komentík i trpělivost. :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lachim 2013-05-05 15:58
Kam na to chodíš? Nádhera.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1640
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3450997
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com