Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Všechny cesty našich hochů vedou…

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 NO

Všechny cesty našich hochů vedou…

Autorka: Patoložka

Postavy v tomto příběhu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladů různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří tuto ságu přeložili do češtiny a paní Petrikovičové a paní Kralovičové, které ji přeložily do slovenštiny. Autorská práva k povídce vlastní Patoložka, která napsala tuto fanfiction. Tato povídka nebyla napsaná za účelem zisku.

 

Patoložčino A/N: To, aby věděla, jaké to je, když jí chodí po domě.

Patří to do této série, pak snad promine, že bude i pod stejným bannerem:-)

 

 

 

ooOoo

 

 

 

Stalo se někdy v mezičase, kdy se hoši už usmířili, ale profesor Kratiknot ještě neměl potřebné kabely, aby jejich počítač napojil na internet. A oni si mezi tou vší všepožírající vášní prostě nemohli odpustit ještě jednu návštěvu.

 

 

 

Žbluňk a oba stáli až po kolena ve vodě.

 

„Krucinál, Pottere, tak tohle´s teda pořádně pos…“

 

„Severusi Snape, já jsem chlapec-který-všechno-přežil, jsem hrdina kouzelnického světa a hlavně jsem muž-se-kterým-se-takhle-NEMLUVÍ!“

 

„Vskutku, ale máme správnou destinaci, že? Tihle mudlové jsem čím dál tím šílenější…“ zabrblal si pro sebe a mávl černým proutkem. Proud ledové vody, který se do té doby valil po chodbě, rázem ustal a všude bylo čisto a sucho.

 

Alohomora,“ zašeptal Harry a otevřel dveře do bytu v pátém patře tohoto obrovského domu.

 

Téměř celý byt se utápěl ve tmě. Nacházeli se v chodbě, ze které vedly různé dveře, a na konci byl vidět pruh světla a zapnutá televize v obývacím pokoji.

 

„Zkus to třeba tady,“ zavelel vyšší muž a ihned mladšího postrčil do dveří.

 

V pokoji bylo šero, jen na stole ležel zavřený notebook. Harry nad ním chvilku postával s hůlkou a mumlal složité zaříkadlo, které pro podobné případy sám vymyslel, a Severus se mezitím rozhlížel. V posteli spala mladá dívka, zachumlaná v peřinách, ani jí nebylo vidět do obličeje. Kolem byly poskládané nějaké papíry do práce a sešity. Pak přimhouřil oči a zaostřil na jméno na objednávkovém listu.

 

„Tady jsme špatně,“ špitl do ticha směrem k Harrymu. „My hledáme nějakou Claire alias Suellen, což dle mých obsáhlých jazykových znalostí zcela jasně není odkaz na jméno Lucie.“

 

Mladý kouzelník nerozhodně postával nad počítačem. „Už to skoro mám, v tomhle určitě něco…“

 

„Pojď už, tady jen ztrácíme čas!“ Černě oděný kouzelník byl neodbytný a Harry věděl, že když ten si něco zamane, tak ho nikdo nepřesvědčí o opaku.

 

Zase byli v chodbě. Tentokrát strčil hlavu do dveří Severus. Ale pak se okamžitě stáhl zpět a zavrtěl hlavou.

 

„Cos tam viděl?“

 

„Jednak to je pokoj nějakého muže a jednak má všude po stěnách pověšené dřevěné zbraně a kostýmy. A my přece hledáme tu proslulou kuchařku…“

 

Dostali se k otevřeným dveřím, kde svítila televize, a zhroucenou podřimující starší paní na pohovce po špičkách obešli. Tohle také nebyla ona.

 

„Ten byt je snad nekonečný!“ skoro se rozkřičel mistr lektvarů a nesouhlasně zavětřil svým zahnutým nosem. Něco ho tu v tom ovzduší nepříčetně rozčilovalo. Jako by se tu nedávno už zase něco…

 

„Už jen jeden pokoj a kuchyň,“ uklidňoval ho Harry a raději ho vzal za ruku a přidal do kroku. Oba se nerozhodně zastavili přede dveřmi, pod kterými bylo ještě vidět světlo.

 

„Tady to bude,“ rozhodl se Severus. „Copak ona nikdy nespí?“

 

„Ty taky nikdy nespíš…“ podotkl mladší muž.

 

„Jenže já proto mám dobrý důvod. Nejen, že musím hlídat ty zatracené budižkničemy, ale ještě kvůli tobě musím po nocích lítat po bytech a zachraňovat všemožné pohromy. Albus nám to byl dlužen.“

 

„Nerozčiluj se Severusi, škodí to tvému zdraví.“

 

„Houby mi škodí!“ rozkřičel se šeptem lektvarista, jak to uměl jen a jen on.

 

Harry se shovívavě usmál. „Dneska to byl tvůj nápad, drahý. Na, tady je můj plášť. Nakoukneme tam, zkontrolujeme, co dělá a ona si bude myslet, že to byl jen poryv větru. A kdyby ne, kdo je tu mistr nitrozpytu a ovládání mysli?“

 

„Grhm…“ byla jediná odpověď od černookého muže.

 

Harry přes ně přehodil plášť a tichounce zmáčkl kliku. Oba strčili hlavy dovnitř zvědaví, co tam asi uvidí tak převratného. O téhle autorce toho už hodně slyšeli.

 

Na posteli seděla žena s hlavou až po nos zabořenou do objemného svazku s modrým hřbetem. A na přebalu zase to proklaté jméno, které je v posledních dnech už stálo nemálo životní energie… Tira Nog! Kdo to krucinál je? Ta autorka má takovou fantazii, že to snad ani Merlin neviděl. Už jen když na to Severus pomyslel, nedokázal ani on zabránit příjemnému mrazení… Ale po tom proklatém počítači ani stopy!

 

„Co teď?“ zašeptal Harry, který se k Severusovi dle jeho mínění v současné chvíli tisknul až moc blízko. Tohle zavánělo katastrofou.

 

„Viděli jsme dost, tady nic není. Musí mít nějakou jinou úschovnu materiálů. Možná je s někým spolčená… Ještě jsme nestihli prostudovat všechny materiály, které jsme si vypůjčili. Třeba to tam najdeme,“ rychle odvětil Severus a zatáhl svého partnera zpět.

 

Vrátili se do bezpečného prostoru potemnělé chodby a s úlevou zavřeli dveře. Alespoň jeden byt, kde nebyl žádný závadný materiál. Nebo byl jen dobře ukrytý?

 

Na závěr návštěvy ještě Severus mávl hůlkou a na Harryho tázavý pohled podotkl. „No, co, ochranná kouzla proti haváriím v kuchyni. Slyšel jsem, že jí nějací nezbedníci občas dělají naschvály…“

 

Ozvali se dvojité Prásk a už jich nebylo.

 

A do všeobecného chrápání a oddechování si žena lebedící si v posteli šťastně povzdechla nad některou z vášnivých scén z uvedeného díla.

 

Komentáře   

 
0 # Claire 2012-09-04 06:42
Když to vezmu kolem a kolem, tak jsem ještě nedopadla úplně nejhůř. :P
Díky Severusově netrpělivosti nebyl odhalen žádný přestupek proti ničemu. :D
Správní firma se určitě bude divit, že nemusí objednávat malíře, no a já budu tiše spoléhat na to, že Severusova domácí kouzla dokážou zamezit tomu, aby mi zbytek rodiny neustále nelikvidoval kastroly a hrnce při pokusech o tvorbu elementárních jídel.
Díky pánové a přijďte zas. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-09-04 15:24
Zajíčku, naši hoši se nad tebou smilovali, protože kolem tebe ty pohromy už tak krouží požehnaně:-) Až jim přestane fungovat internet, tak se třebas i staví:-) Snad se ti to tedy líbilo a díky za komentík!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mája 2012-09-05 12:02
Byli jste doma vzhůru a propásli jste je? No, možná taky dobře. Čert ví, jak je to s tím mazáním paměti, jeden by z toho mohl zblbnout...
Díky Pat, ale odplata mohla být možná trochu štiplavější :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-09-05 13:54
To víš, ono mi stačilo, že jsem využila to, co se Claire v poslední době stalo a myslím, že si zasloužila trochu oddechu:-) Díky za komentík!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lachim 2012-09-05 14:21
Teď jsem to celé přečet. Nádhera.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-09-05 14:26
Áááááá, vítáme Lachima doma!!! :D :lol: :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1640
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3450962
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com