Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Návrat na místo činu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 

NO

Návrat na místo činu

Autorka: Claire

Postavy v tomto příběhu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladů různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří tuto ságu přeložili do češtiny a paní Petrikovičové a paní Kralovičové, které ji přeložily do slovenštiny. Autorská práva k povídce vlastní Claire, která napsala tuto fanfiction. Tato povídka nebyla napsaná za účelem zisku.

 

 

 

ooOoo

 

 

 

Harry opatrně pootevřel víčka, jen na nepatrnou skulinku, aby mohl zkontrolovat, jak postupuje jeho plán. Ležím v posteli, ano, to je v pořádku. Mám na sobě pyžamo, no, to není úplně nejlepší, ale ani nejhorší, s tím se dá pracovat. V křesle u postele sedí Severus a drží mne za ruku, přesně tak jsem si to představoval. A… auuuu, Harry sotva potlačil bolestné zasténání, moje hlava, proč mne bolí hlava, jak kdyby přes ni přeběhl zdivočelý hipogryf? To v plánu rozhodně nebylo, to nesouhlasí.

 

Znovu si, byť se značnými obtížemi, promítl zbytek plánu. Po oddělení se od Severuse nafinguje pád a mdloby. Severus ho určitě nenechá ležet na zemi, zvedne ho do náručí a pak… těsná tělesná blízkost… to by bylo, aby nebylo. Fungovalo to perfektně, rozdělení navrhnul dokonce Severus sám, a pak přišla jak na zavolanou bouřka a prudký liják. Vždycky vypadá lépe, že hrdinu srazil k zemi nějaký předmět, uvolněný zuřícími živly, než že zakopnul o rozvázanou tkaničku. Když tedy kousek vedle něj dopadl kus ulomené podpěry z pergoly, neváhal a hbitě odskočil kousek stranou, aby nedostal skutečný zásah. A pak… pak už si nepamatuje nic, jen tmu.

 

Celé je to nějaké divné, neměl bych mít na sobě pyžamo a Severus by se měl tvářit žhavě a dychtivě a… místo toho tady sedí, ve tváři smutek a únavu… takhle jsem si tedy to vášnivé usmiřování nepředstavoval, takhle ne.

 

„Severusi,“ oslovil lektvaristu zastřeným hlasem, zdařile předstíraje, že se teprve probouzí.

 

„Harry! Díky Merlinovi, jsi v pořádku,“ téměř zajásal Severus, ale vzápětí opět zahalil tvář maskou nepřístupnosti, pustil Harryho ruku a odtáhl se.

 

„Severusi,“ zvolil Harry silně ublížený tón a byl odhodlán dopátrat se pravdy za každou cenu, „ty už mě nemáš rád?“

 

„To je takový nesmysl, že se k tomu ani nebudu vyjadřovat,“ zazněla odpověď pro Severuse tak netypickým poraženeckým tónem. Pak však nějak posbíral vnitřní sílu a promluvil rozhodným hlasem.

 

„Harry, musím se ti omluvit.“

 

„O… omluvit?“ vyjevil se Harry. „A za co?

 

„Za své unáhlené reakce, za to, že jsem celý ten nesmysl s návštěvami nezarazil už dřív. Ztráceli jsme vzácný čas zaobíráním se nepodstatnými hloupostmi, místo abychom se… ehm, věnovali sobě.

 

„Já jsem se věnoval sobě, někdy i několikrát denně,“ vyhrkl Harry překotně „Musel jsem,“ upřesnil tiše a tváře mu zalil stydlivý ruměnec.

 

„Copak s tebou to nic nedělá?“ vybuchl netrpělivě při pohledu na lektvaristův pobavený výraz.

 

„Nikdy by mne nenapadlo, že něco takového řeknu, ale… moc čteš, Harry.“

 

Ve smaragdových očích se objevil údiv řízlý nepochopením.

 

„No, ale podívej se na tohle, Severusi,“ sebral z nočního stolku kupku notně ohmataných papírů a přistrčil jeden z potištěných listů lektvaristovi přímo pod nos, „to bychom mohli někdy vyzkoušet, co říkáš?“

 

Severus bez valného zájmu spočinul nedůvěřivým pohledem na nabízeném textu. Vzápětí jeho obočí vystřelilo kolmo vzhůru a ruka netrpělivě vytrhla Harrymu všechny listy.

 

„Co hledáš,Severusi?“ Harryho otázka na okamžik přerušila zběsilé listování.

 

„Chybí tady pokračování,“ rozhořčil se baryton, „jsi si jistý, že´s vzal všechno?“

 

„Víc toho tam nebylo,“ hájil se Harry.

 

xxx

 

„Severusi, proč jsi mě přemístil v pyžamu?“dotazoval se ukřivděně Harry, když se ocitli v pokoji, který nedávno navštívili a kde vlastně začalo celé jejich hloupé nedorozumění. Mistr lektvarů však jeho protestům nevěnoval nejmenší pozornost, zcela ponořen do procesu zapínání počítače a následného hledání. Konečně… Dychtivý šepot… Konečně nalezl ty podstatné informace a v obsidiánových očích se chtivě zablýskalo.

 

„Nelíbí se ti?“ zavrčel tlumeně. „Máš naprostou pravdu, na společenskou návštěvu to rozhodně není přijatelný úbor.“

 

Jedním netrpělivým švihem hůlky zbavil Harryho oblečení, proti jehož druhu mladší čaroděj protestoval a prudce strhl svého stále nechápajícího partnera do náruče, aby s ním vzápětí klesl přímo na huňatý koberec. Monitor poplašeně zamrkal a zhasnul. Snad aby popřál těm dvěma tolik potřebné soukromí… ale mnohem pravděpodobnějším se jeví vysvětlení, že některá z končetin ve víru všespalující vášně oddělila kabely od zdroje proudu.

 

 

E N D

 

 

 

Na závěr ještě jedna podstatná informace. Harry, ve spolupráci s profesorem Kratiknotem, pořídil ke sklepnímu počítači internetové připojení. Co to v konečném důsledku může obnášet, ponechávám zcela na vaší fantasii.

Komentáře   

 
0 # Slimča 2012-09-03 12:55
:lol: Tak já schválně vynechám minulou kapitolu, že všechno dočtu, až budou kluci zase v pohodě (přece jen - mám jenom jedny nervy :D ) a ono hele! Už je to tady! :eek: Hurááá! Krása. Jen Harrymu to vyšlo trošku jinak, než plánoval, což? ;-)
Hmmm... Jen teď nevím, čí koberec to vlastně zaneřádili, protože si úúúplně jasně vzpomínám, že tu Tiru brali u mě na stole, ovšem v počítači ji má hlavně Tesska, že? 8) Ale přiznám se, že tentokrát radši důkazy hledat nebudu. :P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-03 13:05
Slimčinko, ber to z té pozitivní stránky - ušetřila jsi za čištění koberců. :lol:
On Severus k Tess šel pro dokončení nějaké obzvláště žhavé povídky, ten Dychtivý šepot si jaksi podpůrně zamumlal, jako že mu to něco říká a že je na dobré cestě. Tak dobré :lol: , že Tess má k dispozici dostatek DNA materiálu na hromadu srovnání, jen nevím, k čemu jí bude...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Slimča 2012-09-03 13:19
Tentokrát to teda Tessce ani moc nezávidím, náš koberec si i bez toho zkusil až moc :lol: Hlavně teď to má náročné, chlapec, začínáme fungovat bez plínek. :-*
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lady Corten 2012-09-03 13:41
Krásné zakončení. A jak rychle na to udobřování skočili. :D Děkuji za tuto ojedinělou kapitolovou povídku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-03 13:49
Rádo se stalo. Když je ta správná inspirace ve správný čas, jde to samo. ;-)
Rychle? Oba už byli nadržení jak sáňky na podzim a když se k tomu přidá Tessinčina virtuozita v psaní žhavých scén - tak to možná bylo ještě pomalu. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mája 2012-09-03 14:22
Nádhera, Claire :D Kdo to tady tvrdil, že neumí psát slash?
Tesska musí být poctěna, že zapůsobila tak inspirativně, což?
Merline! Chlapci si pořídili net? To abychom se teď začaly snažit všechny, aby inspirace přibývalo :-*
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-03 15:44
Děkuji, ale i přes pchvalná slova a vcelku příznivé odezvy nejsem pořád přesvědčená, že bych obstála jako autorka tohoto žánru.
Ano, Tess byla velkou inspirací (vlastně i pro mne, svým způsobem), ale je-li či není-li poctěna vyjeví(snad) jen ona sama. ;-)
S tou snahou opatrně, aby tu jízdu přežili. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-09-03 15:37
Zajíčku, tahle odyssea byla prostě úžasná. A zrodila se nám tu nová autorka slashe - co to pro ni znamená se dozvíme... zítra? Děkuji moc za tuhle sérii:-) Severus a Harry ve tvém podání jsou prostě nezapomenutelní (Ať už jsou na koberci nebo ne) ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-03 15:50
Ajajaj, tak tu máme pohromu...nee, ale ty víš sama nejlíp od kolika autorek jsem si "vypůjčila" a pospojovala do mírné parodie. Od toho je k vážně míněné tvorbě docela velký krok a nevím, zda ho dokážu v dohledné době udělat. Nu, never say never, ale musel by to být hodně silný impuls...
Severus je nezapomenutelný tehdy, když je "svůj", a pak nezáleží až tak na tom, kdo ho servíruje a na čem. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Snarrynka 2012-09-03 19:58
No fasa. Takže oni sa mi tu váľali po koberci :D Super! Díky Sue :D A dík aj za to DNA, keď sa bude dať klonovať, budem mať super základ na vlastného Seva a Harryho :D
Krása :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # hatake.jane 2013-01-28 20:55
jo dychtivý šepot znám úžasná povídka :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1640
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3451114
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com