Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Jednou taky doma – už bylo načase

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 NO

Jednou taky doma – už bylo načase

(o návštěvu ovšem nepřijdete)

Autorka: Claire

Postavy v tomto příběhu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladů různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří tuto ságu přeložili do češtiny a paní Petrikovičové a paní Kralovičové, které ji přeložily do slovenštiny. Autorská práva k povídce vlastní Claire, která napsala tuto fanfiction. Tato povídka nebyla napsaná za účelem zisku.

 

 

 

A/N: Dnešní souboj příběh versus já vyhrál příběh na celé čáře. Výsledkem je kapitolka o dost delší než předchozí. Jste moc zklamané?

 

 

 

ooOoo

 

 

 

Sklepním bytem se jako obvykle v tuto roční dobu šířilo lezavé vlhko. Ačkoliv Harry seděl v křesle těsně u hořícího krbu, nepříjemný chlad intenzivně vnímal. Ještě intenzivněji však pociťoval svou stále narůstající nervozitu. Letmo pohlédl do levého rohu místnosti, kam před několika dny postavili nový stůl s moderním počítačem a tiskárnou. Smaragdovým očím se naskytl stejný pohled, jako před hodinou, dvěma… měl pocit, že Severus u toho počítače sedí tak dlouho, že zanedlouho pouhým okem spatří pavučiny táhnoucí se od židle ke kamenným zdem. Monitor zářil a házel namodralé odlesky na soustředěnou tvář muže ponořeného do četby druhého dílu Trilogie Aka.

 

Ticho v místnosti bylo víc než jen tíživé, bylo obtěžující a všudypřítomné. Kdy se vlastně změnilo z nezvaného hosta v ještě nezvanějšího spolubydlícího?

 

Harry znechuceně vzpomínal na zatím poslední návštěvu autorky ze Severusova tajného seznamu.

 

Nikdy nevěřil na předtuchy a skrytá či zjevná znamení osudu, v jasnovidectví byl studentem prachbídným a jeho úspěchy na tomto poli by směle mohly konkurovat výkonům Nevilla Longbottoma v lektvarech. I s touto nedostatečnou intuitivní výbavou měl co dělat, aby se nezachvěl hrůzou, když se přemístili k domku vonícímu novotou. Z naprosto nepochopitelných důvodů připomněl Harrymu dům v Zobí ulici.

 

„Harry, hodláš tady stát ještě dlouho?“ Severusův ostrý šepot přerušil jednoznačně nepříjemné vzpomínky. „Každou chvíli si nás může všimnout nějaký mudla,“ popoháněl ho lektvaristův hlas.

 

Ach ano, ovšem, v jasném dopoledni by se to klidně mohlo stát. Severus prosadil změnu návštěvního plánu, protože noční výlety se začínaly podepisovat na obou. Dopoledne poslouží jejich účelům stejně dobře, ne-li lépe než noc, mudlové bývají přes den v práci.

 

Zelenooký kouzelník důrazně potřásl hlavou, snad aby se zbavil vzpomínek na Dursleyovi, a následoval svého společníka do domu. Zatímco Severus zůstal v chodbě, kde jeho pozornost upoutala jakási důmyslná skříňka, plná zajímavě vyhlížejících vinných lahví, Harry se zastavil až v obývacím pokoji. Toto byla první domácnost, kde objevil krb. Naprosto iracionálně ho to potěšilo a hned se cítil nepatrně lépe. Rozhlížel se dál a během pár vteřin objevil i monitor počítače – ale poněkud netypicky umístěný.

 

„Severusi,“ zavolal nadšeně, „našel jsem počítač.“

 

“Já rovněž, a ne pouze jeden,“ ozvala se nerudná odpověď z vedlejší místnosti. Severus se zjevně nabažil prohlídky místní vinotéky a přesunul se do další místnosti. „Můžeš mi donést tu flashku, ať se zbytečně dlouho nezdržujeme?“ K nerudnosti přibyla v hlase ještě špatně skrývaná netrpělivost.

 

Harry chtěl původně něco namítnout, trvat na tom, že ten správný počítač našel on, ale už v následujícím okamžiku byl rád, že tak neučinil. On byl přece z nich dvou ten znalejší mudlovského světa a jeho vynálezů – pěkně by se ztrapnil, kdyby sem Severuse hnal kvůli pouhému monitoru, který evidentně suploval televizní obrazovku. Vědom si netrpělivosti v hlase svého partnera, chtěl se rozběhnout za ním, ale jaksi pozapomněl na přítomnost robustní pohovky a po nárazu do její bytelné konstrukce se s hlasitým vyjeknutím složil k zemi.

 

„Nevím, co tě vede k domněnce, že mám sebemenší touhu se s tebou vláčet celou zpáteční cestu v náručí?“ poznamenal sarkasticky Severus a s pozdvihnutým pravým obočím a levým koutkem úst a sledoval Harryho pokus o návrat do stoje. Vzápětí byl však ledový klid mistra lektvarů narušen obzvlášť zavrženíhodným způsobem. Za doprovodných zvuků podivného vrnění prosvištěl vedle jeho nohou podivný kulatý předmět a začal kolem něho obíhat ve zběsilých kružnicích. Severus svůj úlek okamžitě zamaskoval výrazem nejhlubšího opovržení.

 

„Mohl bys mi laskavě vysvětlit, co má zase být toto?“ otázal se ledově s varovným pohledem. „Na celé situaci neshledávám vůbec nic vtipného.“

 

Harry ovšem jeho názor nesdílel a jakkoliv se snažil ovládnout, výbuchu smíchu nezabránil. Byl alespoň natolik prozíravý, že nepronesl nahlas svou první myšlenku. „Merline, ten Severus ale vypadá úchvatně, když se tak zběsile mračí na…“

 

„Vysavač. To je jen robotický vysavač, Severusi. Můžeš si ho naprogramovat na určitou hodinu a on pak začne vysávat úplně sám.“

 

„Úchvatné,“ sykl lektvarolog popuzeně. „Ta flashka ve tvém hábitu je patrně rovněž naprogramována, aby zcela samostatně opatřila potřebné soubory,“ dodal ironicky a významně se zahleděl na Harryho, kterému výbuch smíchu zabránil dokončení tělocvičného úkonu zvaného stoj spatný, tudíž stále ještě klečel na zemi vedle pohovky a nevypadal na to, že by chtěl svou pozici měnit. Severus natáhl ruku a netrpělivě s ní zatřepal. Harry si smutně uvědomil, že tak nečiní proto, aby mu pomohl vstát, a s tichým lítostivým povzdechem vylovil z hábitu požadovaný předmět a pak už jen sledoval záda Severuse Snapea, který hbitě odvířil do vedlejší místnosti. Harry za ním dorazil po pár okamžicích, ale i to malé zdržení, způsobené tím, že sebral a následně zmenšil jeden předmět a pečlivě ho ukryl v hábitu, způsobilo, že Severuse už zastihl v konečné fázi stahování.

 

„Našel jsem, co potřebujeme,“ pronesl lektvarista samolibě, „další zbytečnosti stahovat nebudu. Autorka zjevně miluje zvířata, takže soubor označený Kocourek určitě obsahuje něco podobného té chlupaté příšeře před krbem.“

 

„To je morče,“ opravil ho Harry automaticky a raději dál nevysvětloval. Byl si dobře vědom Severusovy pořádkumilovnosti, a to zrní rozsypané po celém koberci i ostatní nepořádek… jen by přiléval olej do ohně. Raději se nezdržovat, čím dříve skončí, tím dříve budou moci odejít.

 

„Naším hledaným souborem je Trilogie Aka,“ oznámil Severus, zatímco vypínal počítač a kontroloval, zda po sobě nezanechali žádné stopy.

 

A teď u té proklaté Trilogie Aka Severus seděl bez pohnutí a jediného slůvka už Merlinví kolikátou hodinu… Zřejmě to bylo velmi zajímavé čtení a Harry by mu ho klidně dopřál, kdyby… kdyby se na ten počítač nepotřeboval dostat sám. Už druhý den mu v hlavě hlodaly jisté neodbytné myšlenky a on si jen potřeboval něco ověřit. Co ovšem naopak vůbec nepotřeboval, to byly Severusovy zvídavé pohledy a možná i dotazy… Ne, musí počkat, až se Severus nabaží své četby.

 

S frustrovaným povzdechem se odebral do ložnice a znechuceně sebou plácnul na postel. Chvíli hleděl bezmyšlenkovitě do stropu a pak sebral z nočního stolku jeden výtisk Tiry Nog – úlovek z předchozích návštěv – a celkem bez zájmu začal pročítat první řádky. Zhruba po hodině četby se najednou jeho tvář rozzářila. Odložil knihu a zašátral v hábitu přehozeném přes stoličku. Vytáhl jakýsi malý modrý předmět, zamumlal kouzlo a v náručí držel obrovského modrého plyšového delfína. Nahradil jím svůj polštář a spokojeně ulehl. Nalezl řešení zdánlivě neřešitelného.

 

On je přece chlapec-který-přesně-ví-co-chce-a-má-geniální-plán. Po dlouhé době usnul s úsměvem na rtech a jeho poklidný spánek byl plný Severuse a jistých aktivit, které-jsou-přísně-soukromé-a-proto-nemohou-být-zveřejňovány.

 

Komentáře   

 
0 # Mája 2012-09-01 08:59
Páni, Lady Corten má doma automatický vysavač? Tak ten jí opravdu závidím. Jen doufám, že jí jednou nespolkne to morče :D
Severus se stal vášnivým čtenářem a zanedbává svého mladého, žádostivého druha? To by se mu mohlo ošklivě vymstít 8) Jsem zvědavá, co na to Ten-co-má-ten-g eniální-plán vymyslí :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-01 11:13
No, zdá se, že už vymyslel. Ovšem všichni dobře víme, že plány a jejich realizace mohou být někdy...no, však uvidíš. Vymýšlel Harry, to by jako nápověda mohlo dostatečně..., ehm, varovat. ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-09-01 19:04
Claire, zajíčku, tady jsem se moc a moc bavila. Jen ve skryru duše doufám, že nebudu jistou autorkou zavržena v nemilost:-) Díky za další dílek z našeho putování:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-02 06:38
Putování se pomalu blíží ke svému závěru. Přece jen - začné nový školní rok a Sec už nebude mít tolik času, aby pořád někde lítal. :lol:
Doufám, že zakončení nezklame.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-02 06:38
Severusi promiň...mělo být Sev. :oops:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-09-02 08:10
No jo, to mě nenapadlo. Ale to se tedy před začátkem roku docela vyšťavil:-) To bude stržených bodů!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lady Corten 2012-09-01 21:11
Claire smekám před tebou. Když jsem to četla myslela jesm si pomalu, že jsi v červenci byla u nás ty na místo Pat. Užasně jsi vše vystihla. Asi budu muset našemu morčeti Erikovi vynadat jakou ostudu udělal před náštěvou, ani jeden den si nedokáže odpustit, aby okolo klece neuděla bordel, ach jo. Jo a z robýka budu muset vydolovat aspoň jeden Sevův vlas, určitě tam aspoň jeden bude. :D Hihi, s tím Kocourkem to bylo o fous. :lol: A získala jsem dalšího čtenáře. Doufám, že se Sevovi lívilo. Musím také poděkovat Harrymu, že nám delfínka vrátil, chyběl by nám, nebo přesněji některým naším navštěvám určitě ano. A také teď vím, kam se stratil ten kousek babičina štůdlu, který nám nechala v pátek na vinotéce. Že se Severus nestydí, nabýdl si a Harrymu ani nedal, a tentokráte se babičce ten štrůdl opravdu povedl, byl skvělý. Ještě jednou Claire děkuji za tento dílek, musela jsi ses s ním opravdu nadříd a z Pat vydolovat opravu vše, na co si vzpoměla. Máte obě můj nehynoucí obdiv. Dobrá práce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-09-01 21:18
Nebudu zatracena:-) Jupí!!!
Claire nedolovala:-) Jen se zeptala a Pat vypotila všechno, co by tak asi Severuse mohlo zaujmout:-)
Taky sis připadala jako doma? Jen nechápu, jak se o tu pohovku mohli přerazit, když byla tak pohodlná, až by na ní jeden snad usnul... No, ale to se samozřejmě návštěvě nikdy nemůže stát...
Jen jsem si nemohla vzpomenout na toho druhého plyšáka :cry: Paměť děravá :lol:
Claire snad promine Pat její vpád do komentíkového scénáře :-*
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lady Corten 2012-09-01 21:41
Nic si z toho nedělej, já také věčně zapomínám. Ten druhý plyšák je lachten se jmánem Hříčka přírody a je stejně tak dokonale modrý jako ten delfín (info pro čtenáře :lol: )
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-02 06:30
Tééédy, kdyby Harry tušil, jak se lachtan jmenuje - určitě by bral jeho. Ne nadarmo se říká svůj k svému. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-02 06:32
Když oni se nepřerazili oba, to je právě to. Jen chlapec-který-d okáže-skoro-vše chno-co-si-umín í. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-09-02 08:11
Ne každý je usínací typ, no:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-02 08:31
To máš naprostou pravdu, kupříkladu Harry je poměrně často typ Nymphadora Tonksová. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-02 06:36
Vlas? Ty taky? Slimča se taky pídala po vlasech...to chcete vyrábět Mnoholičňák?
A Erikovi nenadávej, zásluhou jeho bordelu prošel Kocourek bez povšimnutí. :D
Harry vrátil delfínka jen velmi nerad, ale když už si musel vybrat jestli chce mít v posteli delfínka nebo Severuse...no schválně, co by sis vybrala ty? ;-) :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3503326
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com