Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Konečně autorka, která ví, co se sluší… nebo ne?

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 NO

Konečně autorka, která ví, co se sluší… nebo ne?

Autorka: Claire

Postavy v tomto příběhu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladů různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří tuto ságu přeložili do češtiny a paní Petrikovičové a paní Kralovičové, které ji přeložily do slovenštiny. Autorská práva k povídce vlastní Claire, která napsala tuto fanfiction. Tato povídka nebyla napsaná za účelem zisku.

 

A/N: Milí a vážení,

 

Omlouvám se za narůstající délku jednotlivých příspěvků, ale do původních jednohubek se nacpal příběh. Přišel nezván, nevolán a odmítá odejít, dokud ho uspokojivě nezpracuji. Děkuji za pochopení a doufám, že se budete bavit i přes tento nedostatek.

 

Speciální dík patří Patoložce za obohacení slovníku, které jsem si s radostí a bez dovolení vypůjčila.

 

Claire

 

 

 

ooOoo

 

 

 

 „Jé, hele, pejsek“, zaradoval se Harry jak malé indiánské děcko při prvním spatření letadla. „Nejmenuješ se náhodou Tichošlápek?“

 

„Toho zablešence přede mnou nezmiňuj, buď tak laskav,“ zavrčel Severus, ale hlasu chyběla útočnost. Spíš jako kdyby slova pronesl jen proto, že jsou očekávána.

 

„Jak dlouho ještě vydržíš Siriuse nenávidět?“ povzdechl si mladý kouzelník, ale i on tak učinil víceméně automaticky.

 

Fenka přejížděla pohledem z jednoho na druhého a vyčkávala. Patrně se rozhodla být tou moudřejší a počkat s případným útokem na výsledek rozepře. Třeba jí ti dva blázni ještě ušetří práci, tak proč se zbytečně namáhat.

 

„Snažím se naznačit, že důvodem naší návštěvy nejsou vzpomínky na zesnulého psotra, ale získání materiálů,“ převedl Severus řeč na aktuální téma.

 

„No jo, aha,“ vrátil se do přítomnosti i mladší kouzelník a hned vzápětí, místo aby zamířil k počítači, nasměroval si to rovnou do kuchyně. Severus nechápavě pozvedl obočí.

 

„Ty necítíš, jak to tady krásně voní?“ podivoval se Harry, „skoro jako o Vánocích.“

 

„U Salazara, nedělej Brumbála,“ zareagoval popuzeně lektvarolog. „Jen proto, že je tu cítit čokoláda a pomerančová kůra, nemusí být ještě ty ohavné svátky.“

 

V doprovodu Severusova brblání dospěl Harry ke zdroji vůně. Na kuchyňském stole trůnily dvě parádní bábovky.

 

„A ne aby tě napadlo je jíst,“ zarazil lektvaristův hlas na poslední chvíli Harryho ruku.

 

„Jen pro případ, že ty dobroty nejsou přichystány pro nás. Pokud by byly, tak by to znamenalo, že o nás vědí…“, uvažoval Severus,“…a to není dobré, ani v nejmenším. Takže buď tak laskav a na nějaké pojídání zapomeň.“

 

Harry se tvářil navýsost ukřivděně, ale kupodivu uposlechl.

 

„Vůbec se jeví jako průzračně jasné, že tvé časté styky s bývalými spolužáky na tebe mají negativní vliv,“ konstatoval div ne s uspokojením mistr lektvarů, narážeje tak na všeobecně známou prožranost Rona Weasleyho.

 

„To není pravda“, protestoval Harry vehementně a s lítostí opustil myšlenku na bohatou ochutnávku.

 

Neodolatelná vůně čokolády a pomerančů však dráždila jeho chuťové pohárky dál. Statečně polkl

 

„Hermiona náhodou vymyslela skvělou věc s tou flashkou. Jen se podívej, jak jsou ty kapitoly dlouhé,“ přistoupil těsně ke staršímu kouzelníkovi a zabodl prst do textu na monitoru. Vyndal z kapsy hábitu jakýsi malý předmět a zasunul ho z boku do počítače. Zadal pár povelů a čekal. Sice jen kratičkou chvíli, ale během toho okamžiku velice intenzivně vnímal blízkost druhého muže. Ach, Severusi, proč se to muselo všechno tak hloupě pokazit? Nemilosrdně vytlačil ze své mysli všechny vzpomínky na to, k čemu vedla takhle těsná blízkost ještě před několika dny.

 

„Čekáme nač?“ optal se zvědavě Severus.

 

„Až se všechno, co potřebujeme, zkopíruje na flashku. Je to něco trochu podobného jako zmenšovací kouzlo. Doma ji pak zastrčím do svého počítače a celý text si budeme moci v klidu přečíst,“ vysvětloval Harry chraptivým hlasem. „A je to, můžeme jít.“

 

„Pokud nás ten pes nechá,“ poznamenal skepticky Severus. Jeho případné obavy rozptýlil jediný pohled na spokojeně spící fenku. Nakonec ji udolala nuda a dlouhé čekání na nějakou tu akcičku, při níž by se mohla blýsknout a předvést perfektní práci svých zubů. Ze spánku ji nevyrušilo ani dvojí prásknutí, signalizující přemístění obou mužů, ani třetí, které se ozvalo po krátké chvilce.

 

„Ten bláznivý Nebelvír jednou někde zapomene vlastní hlavu“ bručel si Severus pod nos a vytáhl z počítače flashku, na kterou Harry zapomněl. Pečlivě ji zasunul do vnitřní kapsy hábitu k hůlce, vrhl jeden rychlý pohled na stále spícího psa a několika rychlými kroky došel ke stolu, na němž se nacházely bábovky.

 

Severus skutečně miloval sladké, ale tajil to tak úspěšně, že podezření nepojalo ani jeho nejbližší okolí. Opatrně ukrojil po jednom proužku z každé bábovky, pak si to rozmyslel a přidal ještě dva řezy. Jeho poslední, pobavená myšlenka před definitivním přemístěním patřila spícím mudlům, kteří si ráno budou moci hlavy upřemýšlet, kdy že se jejich pes naučil porcovat dezerty nožem.

 

Komentáře   

 
0 # Lady Corten 2012-08-31 06:20
Že by se k Pat vrátlili? No nechám se podat. Tak Sev je ten pravý hříšník, je odhalen. Myslím, že jeden z můdlů (mužského pohlaví) dostane ráno vyhubováno za noční rabování lednice, přesněji v tomto případě né lednice ale sladkého. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-31 06:32
Uznávám, že dneska je to trochu těžší, přesto doufám, že se pozná alespoň autorka dlouhých kapitol i chutných moučníků. ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lady Corten 2012-08-31 06:40
Právě mi to došlo. Dlihé kapitoly může být jen jediný člověk a to je Mája. :D
Poslední záhada odhalena.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # gleti 2012-08-31 07:24
Claire, to je dokonalé, bezchybný nabroušený Severus, umně tající své slabůstky. Prostě dokonalé, i s tím naivním nebelvírem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-31 14:43
Děkuji, ale na většině má zásluhu Severus sám, tím, že je takový, jaký je. Jedna báseň - a protože já rýmy neumím, musela jsem vzít zavděk prózou. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Slimča 2012-08-31 08:16
Uf, dámy, když tak sleduji časy prvních napsaných komentářů... :zzz Ale už se mi to vyspávání taky krátí, mateřská nepotrvá věčně. :sigh:
Tak dnes jsem autorku opravdu neuhádla, ještě, že máme detektivku Lady Corten. 8) Zato jsem se zděšením zjistila, že si to ti dva ještě nedořešili, což mě přivádí do stavu zoufání si. Budu si alespoň zcela nenápadně myslet, že třeba ty druhé dva kousky bábovky Severus nekrájel tak úplně pro sebe a vše není ztraceno... :sigh:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-31 08:59
Slimči, neboj, dořeší si, dořeší...jen to asi bude ještě chvíli trvat. My je přece už docela dost dobře známe a víme zejména o Severusovi své, on prostě potřebuje čas... A já taky, abych pravdu řekla, protože se momentálně s tím dotěrným příběhem nemůžeme dohodnout - on velí hot, já zase čehý...chvilenk u strpení, prosím. ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mája 2012-08-31 08:18
Tak to jsem ráda, že alespoň ochutnali, když jsem se s tím pekla :D Ale naše Ája je značně hysterická, pokud jde o cizí osoby v bytě, takže tak hladce by jim to neprošlo. Leda by použili nějaké zklidňující kouzlo. Díky Claire.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-31 09:03
Ať je vaše Ája jakákoliv, na Severuse prostě nemá. On nepotřebuje používat kouzla, prevít jeden, vystačí si s vlastním charismatem, srovnatelným s výkonem atomové elektrárny.
Jo, abych nezapomněla - nad ránem jsem slyšela nějaké hlasité mlaskání, takže bábovičky určitě chutnaly. Ovšem v tom polospánku jsem nedokázala rozeznat, zdali byl Severus hladovec a hamoun nebo se jednalo o tzv. dvojmlask. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-08-31 14:27
Jsi neuvěřitelná, víš, zajíčku? Úžasné nápady nemají hranic:-) Úplně tady tu bábovku cítím:-)
Jen doufám, že je nenecháš dlouho trápit:-) Handrkovat po autorech se můžou i usmíření, ne?
Díky za povídku!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-31 14:44
Neboj se vlka nic, budeš první, kdo bude vědět jak postupuje proces usmiřování. ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Profesor 2014-10-15 22:07
Dobré.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1640
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3450949
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com