Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

A kdepak jsou dnes?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 

NO

A kdepak jsou dnes?

Autorka: Claire

Postavy v tomto příběhu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladů různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří tuto ságu přeložili do češtiny a paní Petrikovičové a paní Kralovičové, které ji přeložily do slovenštiny. Autorská práva k povídce vlastní Claire, která napsala tuto fanfiction. Tato povídka nebyla napsaná za účelem zisku.

Pár slov od Pat: Claire se nám rozepsala a navazuje na návštěvnické povídky.

 

ooOoo

 

„Já to vzdávám, to heslo v životě neuhodnu,“ vykřikl Harry frustrovaně, a aby dodal svým slovům patřičnou váhu, udeřil sevřenou pěstí do stolu. Velký keramický hrnek, plný různobarevných tužek, se s hlasitým křupnutím potkal s podlahou.

„Vskutku, nenápadnost je tvé druhé jméno,“ sykl zlostně Severus, naštvaný zejména proto, že musel na svého partnera promluvit. Už několik dní panovala v jejich bytě i vztazích tichá domácnost, hovor omezen jen na nezbytně nutné informace, každý z nich se uzavřel v bublině vlastních nepříjemných myšlenek.

„Nebude zjevně nutné, abys hádal,“ upozornil Harryho netrpělivě na tři svazky s nápisem Tira Nog, ležící na stole vedle počítače. „Zdá se, že máme ušetřenou práci. Všechno je tady, a v papírové podobě. Kéž by byl každý člověk z toho seznamu tak ohleduplný. Vezmi ty knihy, Harry a mizíme.“

Ani jeden z nich nepostřehl, že se s tichým klapnutím otevřely dveře a v nich zůstal zvědavě kdosi stát. Malá, sotva tříletá dívenka v noční košilce.

„Bubák, bubák,“ rozvzlykalo se děvčátko při pohledu na Severuse.

Harry opět prokázal špičkové reakce chytače a excelentního bystrozora v jednom. Bleskurychle tasil hůlku, provedl vzornou piruetu a zaburácel Riddiculus.

„Slušný výkon, Harry,“ pronesl pobaveně Severus, jehož podoba nedoznala nejmenších změn.

„To máme jedno naprosto bezhlavé použití kouzla, špatný odhad situace, kouzlení v přítomnosti mudlů…“

„Jé, tebe já znám!“ zaradoval se o něco starší klouček, který si oba dosud jen zvědavě prohlížel.

„Byl porušen zákon o utajení“ zděsil se Harry. „Odkud ho znáš, broučku?“ pokoušel se o mírnou variantu výslechu, vhodnou pro malé děti.

„No, přece z obrázků, co dělá teta Sevy, když mamka překládá,“ zazněla suverénní odpověď.

„U Merlinova slavnostního hábitu,“ zaúpěl Severus frustrovaně. „Na seznamu žádná teta Sevy nebyla! S tou rychlostí, jakou přibývají pořád další a další mudlové, budu za chvíli plešatý… totiž bez peří,“ opravil se zoufale.

„Tak nebuď smutnej,“ pokusil se ho utěšit dobrosrdečný chlapeček a přátelsky se k Severusovi přitulil, přičemž na jeho skvostném černočerném hábitu zanechal celou řadu okouzlujících skvrn od čokolády, kterou měl na ručičkách i po polovině obličeje.

„Citlónový bonbón, ceš?“ pokusila se nabídnout útěchu i holčička, na otevřené dlani několik notně upatlaných žlutých dropsů.

Všechny spory, domnělé i skutečné křivdy, byly v ten okamžik zapomenuty. Obsidiánové a smaragdové oči se spojily v tichém souznění.

„Rychle pryč,“ sykl mistr lektvarů.

„Ale ty děti…“ namítal Harry, „viděly nás.“

„Nikdo jim nebude věřit, ne, když nás tady nenajdou.“

Dvojí Prásk a po kouzelnících nebylo ani vidu, ani slechu. Chlapeček s dívenkou se na sebe zahleděli, pusy pootevřené údivem.

„Tak, už jsem zpátky, koťátka,“ ozvalo se zpoza dveří, „Prádlo už visí… ale jak to, že nejste v postýlkách? Honem do peřinek, budu vám vyprávět pohádku o dvou kouzelnících.“

Komentáře   

 
+1 # Lady Corten 2012-08-30 15:43
Slimča bude mít radost, až si to přečte a konečně zjistí, kdo jí rozbyl ten hrneček na tužky a vzal papíry. :D Jsem zvědavá, kdo bude další na řadě. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-30 15:57
Ano, ano, některé záhady mají občas velmi "obyčejná" vysvětlení na nejpodivnějších místech.
Pánové mají jakýsi seznam, jak mimoděk odtajnili, ale pořadí si ponechali pro sebe. Musíme vyčkat, odkud se ozve kvílení... :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mája 2012-08-30 16:43
Tak u Slimči už byli. Že se nikdy nezdrží na kafe, co? Ty citlónové bonbóny byly bombastické. Ještě chyběly jiskřičky v modrých očkách malé Slimči :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-30 16:48
Ale to nééé, to už by se chudák Severus určitě odštěpil - nejmíň na pětkrát. A bez něj už by žádná povídka nebyla tou pravou, to by přece nešlo.
A s tím kafem, no, nevím, v tom rozpoložení, v jakém se momentálně oba nacházejí možná není o co stát. ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Slimča 2012-08-30 21:29
Májo, malá Slimča má oči hnědé po tatínkovi, to ten starší Slimák bude víc po mě - do šedomodra. :D Ovšem docela se divím, že místo těch bonbonů Slimulka naštvaně nevykřikla: "Ty ty ty, žobiš!" Obvykle špatně snáší, když někdo někomu nadává nebo brble. :lol: Holt, Severus má charisma! 8)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Slimča 2012-08-30 21:21
Ale néééééééééééééé éééé!!! TO NENÍ MOŽNÉ!!! Já je propááásla! :cry: :cry: :cry: A že se děti ani nepochlubily. :D No, nějaké chybějící papíry bych teď opravdu nezaregistroval a, protože máme po malování a je tu chaos nad chaos. :D Ovšem Claire, vyrazilas mi dech! :-) Mnohokrát ti děkuji alespoň za to vědomí, že byli TAK blízko. Jdu hledat stopy, třeba najdu Severusův dlouhý vlas. 8) Ten Harryho bych asi nepoznala. :D

A jinak - jj, teta Sevy je oblíbená, hlavně na posílání smajlíků po ICQ.

Claire, moc děkuji za milé překvapení po náročném dni! :oops: Jsi zlato! ;-) (k tomu číslu :D )
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-31 08:36
Slimčinko, i děti mají svá tajemství.
Hledej, hledej - možná najdeš vlas, možná sokolí pírko...
Každý má své priority - ty jsi zjevně pečlivá a starostlivá mamka, která dá přednost čistému prádlu před paranoidním vysedáváním v místnosti s compem a čekání na návštěvu, která třeba vůbec nepřijde... ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Slimča 2012-08-31 08:39
Mé vysedávání u počítače má s paranoiou skutečně pramálo společného. :lol: Spíš bych se obávala čistokrevné závislosti. :o
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # sevy 2012-08-31 21:33
tééééda... teta sevy čumí jako puk... budu to tu muset příležitostně prozkoumat, až vyšetřím čas.. Slimča mi poslala odkaz na tuto jednohubku a nějak jsem nezachápala :lol:
ale bylo to vtipné, hezké a milé ;-)
a Slimčo... ty ICQ smajlíci- to jsou naše tajné šifry 8) my tě takhle potajmu děsně drbeme :-* ... :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-09-01 06:42
Sevynko, ono by to možná opravdu chtělo vyšetřit trochu času a přečíst si jednotlivé dílky postupně. Pak to možná bude dávat větší smysl.
Díky za pochvalu. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Profesor 2014-10-15 22:06
Hehe, to je dobré.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1640
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3439383
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com