Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Nečekaná návštěva

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

 NO

Nečekaná návštěva

Autorka: Claire

Postavy v tomto příběhu jsou majetkem JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladů různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří tuto ságu přeložili do češtiny a paní Petrikovičové a paní Kralovičové, které ji přeložily do slovenštiny. Autorská práva k povídce vlastní Claire, která napsala tuto fanfiction. Tato povídka nebyla napsaná za účelem zisku.

Pá slov od Patoložky: Děkuji moc, Claire, popsala jsi tu návštěvu našich dvou aktérů z povídky Dvacátého osmého srpna opravdu dokonale!

 

ooOoo

 

Lumos ti nic neříká?“ zavrčel podrážděně sametový baryton v reakci na pád těla, ztlumený ohleduplně jakýmisi objemnými látkovými zavazadly.

„Nemyslel jsem, že bych ho nutně potřeboval,“ ozvalo se v odpověď odkudsi z podlahy. Namáhavé supění doprovázelo pokus o návrat do vzpřímené polohy. „Koho by taky napadlo, že někdo může mít hned za dveřmi tolik krámů?“ dodal ublíženě mladší hlas.

Lumos maxima,“ reagoval sameťák rozhodným tónem.

Jasné světlo, vytrysklé z hůlky, ozářilo celý prostor i dvě mužské postavy.

Starší, černě oděný muž zúročil bez úhony na zdraví i vzhledu léta špiónské praxe i čerstvě nabyté znalosti výpočetní techniky a zvědavě nahlížel do právě zapnutého počítače. Zcela jistě mu vše značně ulehčil fakt, že díky tvůrčí plodnosti nepřítomné autorky byl v domku častým hostem a dokázal se tudíž orientovat doslovně poslepu. Ačkoliv byl zjevně zaujat novým článkem, přesto se trochu starostlivě zeptal.

„Jsi v pořádku, Harry?“

„Ovšem,“ reagoval trochu popuzeně mladší z mužů. Hlasité „Auvajs“ ovšem jeho tvrzení usvědčovalo ze lži.

Jak se snažil rychle vstát, opřel se rukou o jakési podivné háčky s velmi ostrými hroty, které se vysypaly z jedné z tašek. „Merline, ti mudlové mají ale zvláštní záliby,“ zahuhlal nespokojeně. „No, ale tím pádem by se tady Persefóně mohlo docela dobře dařit,“ konstatoval a spokojeně se zadíval na podivnou rostlinu, která kupodivu přežila pád bez úhony a spokojeně si hověla v květináči ozdobeném starodávnými runami.

„Zvláštní rostlina pro zvláštní ženu… takhle nějak by to popsal autor romantických nesmyslů pro mudlovské paní a dívky,“pronesl znechuceně starší kouzelník.

„Ale Severusi, přišli jsme na návštěvu, a tak je vhodné přinést květinu,“ dobíral si ho Harry.

„Na návštěvu,“ zavrčel nespokojeně Severus. „To byl vážně skvělý nápad, hodný Nebelvíra, Harry. Hostitelka není doma a nic nenasvědčuje tomu, že by měla přichystánu nějakou oslavu. Tvrdil jsi mi, že mudlové mají ve zvyku podobná výročí bohatě oslavovat a podívej se kolem sebe. Připadá ti snad, že takhle vypadá oslava?“

Harry, ač nerad, musel připustit, že hromada zavazadel za dveřmi, o zeď opřené rybářské pruty ani kupa jakýchsi textilií, bohatě zdobených lesklými plíšky a korálky, neuspořádaně přepadávající z jednoho z křesílek, není zrovna obrazem jakýchkoliv příprav na oslavu. Zjevná nepřítomnost oslavenkyně Severusovu myšlenku jen podpořila.

„U Salazarovy nečesané bradky, co je zase tohle!“ vykřikl znepokojeně Severus a zabodl jeden ze svých dlouhých prstů do konkrétního místa na monitoru, konkrétně do položky Odkazy. „Ona není sama? Podívej, Harry, další jména … Lady Corten, Vendea, Mája, Lachim, Tess, Slimča… to jsou další mudlové, co o nás píší?“

„No potěš koště,“ vyděsil se Harry. „Doufám, že po mně nebudeš vyžadovat, abychom je všechny zkontrolovali?“

„Ovšemže budu,“ dostalo se mu jednoznačné odpovědi. „Přijde mi to rozhodně užitečnější, než tady bezúčelně postávat v evidentně prázdném domě. Ale s tou mandragorou už se nehodlám dál tahat. Polož jí sem na stolek,“ nařídil Harrymu a smetl na zem papíry, které předtím zabíraly celou desku.

Na náhodně vybraný list pak proslulým pavoučím písmem napsal následující vzkaz:

 

Jmenuje se Persefona a doporučoval bych v její přítomnosti nepoužívat silná slova.

Dnešní zbytečnou návštěvu hodláme ještě zopakovat, tentokrát s větší úspěšností. Očekáváme, že do té doby uvedete svou domácnost do přijatelného stavu a připravíte rovněž vhodné občerstvení. Rybízový koláč s drobenkou bude uspokojivý.

Severus Snape a Harry Potter

 

„Tak,“ pronesl, spokojen s výsledkem, „Kdo bude první?“

Dvojí tlumené Prásk a domek se opět ponořil do tmy a ticha.

Komentáře   

 
0 # Claire 2012-08-28 15:21
Poznámka pod čarou:
ráda bych upozornila všechny zmiňované, že Severus ani trochu nevypadal na to, že by snad žertoval. Takže nějaký ten úklid a příprava něčeho dobrého k zakousnutí by mohla být...přijateln á. :lol: Nevíte dne, ani hodiny...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2012-08-28 15:25
Merline, Zajíčku, ještě jsem ani nestihla přidat komentář! Moc děkuji za úžasné překvápko. Těšila jsem se na něj celou pracovní dobu! Severus to s námi prostě nemá lehké. Ale když jinak nedáš, tak mu třeba i ten koláč udělám:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-28 15:32
Cojá, já nic - zajíčkům by pecičky z rybízu lezly mezi hlodáky.
Já nemám pavoučí písmo a nic jsem si tudíž nobjednávala.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Vendi_Kačka 2012-08-28 15:32
No panenko maríjá, co to tu?....a já jsem tam taky.....no tak to je ale průšvih....co průšvih....prů. ..a až chudák zjistí, co jsem mu provedla v připravované povídce....o... ou :P

Claire - ty nezklameš :D :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lachim 2012-08-28 17:43
Pokud dorazí ke mně, tak mají smůlu. Tenhle komentář píšu na letišti pomocí telefonu a za pár hodin odletám na druhý konec světa. Musí si počkat do 5. září. A ke všemu rybízový koláč s drobenkou umřel dnes u dopolední kávy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Snarrynka 2012-08-28 17:59
:D No, kto bude prvý? Umieram zvedavosťou! Krásne Sue :) Ďakujem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Mája 2012-08-28 19:04
Nádhera. :D Drobenkový koláč neumím a rybíz, kvůli výše zmíněným pecičkám, také nemusím. Myslíte, že by vzal Severus zavděk dobrou bábovkou? Umím ji na mnoho různých způsobů. Manžel má nejradši tu s kandovanou a strouhanou pomerančovou kůrou, synátor zase ujíždí na té čokoládové (kousky čokolády, které se během pečení rozpustí a udělají v bábovce taková šťavnatá čokoládová očka...) Poraďte, abych je nezklamala. Jen doufám, že je naše čubina při takové přepadovce nepokouše.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-29 07:49
Májo, nemohu to vědět zcela jistě, ale navrhovala bych kombinaci obou těch lákavě znějících přísad - tudíž bábovku s čokoládou i pomeranči. Myslím, že Severus nepohrdne menší ochutnávkou a Harry hravě doluxuje ten zbytek - přece jen, je ještě ve vývinu... Ze psa bych tsrach neměla, spíš o něj... :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Slimča 2012-08-29 16:29
Merline! :o Už o mě vědí! :eek: No to je průůůů...švih! :cry: Honem zaheslovat kompík, ať se vyhnu cenzuře. :D Konec konců, já jsem vlastně z 99,9% jen překladatelka, že? :-* 8)

Pat, ty jsi číslo! :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Slimča 2012-08-29 16:41
Jéééé - a tady někdo nečte kolonku AUTOR!!! :sigh: Claire, má hlubokááánská omluva za šum :oops: - a číslo jsi, samozřejmě, ty! :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Claire 2012-08-29 16:49
Vůbec nic se nestalo, my si s Pat ty čísla prohodíme a vsadíme si - třeba vyhrajem. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Nora 2012-08-29 19:11
rybízový koláč s drobenkou bude uspokojivý:-))) ještě že obchází, tedy vlastně navštěvují jen autorky a ne nadšené čtenářky. Nemám v mrazáku rybíz:-(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lady Corten 2012-08-29 21:22
Já mám v mrazáku rybízu dost, ale ať nechtějí, abych jim pekla. U mě je to vždy jedna ku jedný. A zaheslování počítače by mi také nepomohlo, vše totiž píšu nejprve na papír. Asi na dotyčnou skřínku, kde vše co sesmolím schovávám, dám velký zámek. I když, to mi asi protinim nepomůže, co? Ještě, že je mužu ukecat tím, že píšu i originální tvorbu. Tio by mohlo vyjít, ale tedy jen v případě, že by si Hary nepřečetl první díl mé nové povídky, protože by mě pak Sev asi na místě zabil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Saskya 2012-08-30 09:49
:-) veľmi pekné :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Profesor 2014-10-15 22:03
Pat rybaří? Super! Kdepak ji najdou?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1640
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3451139
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz

 

   

Všechna práva vyhrazena Patoložce. Stránky vznikly v roce 2012. Kontakt: patolozka86(at)gmail.com