Aktuálně probíhá přesun stránek na novou doménu.Pat.

 

 

   

Přihlášení  

      

    | 
   

Online uživatelé  

Žádné
   

Prohlášení  

Na těchto stránkách najdete příběhy z různých fandomů, práva na neoriginální postavy jsou vyhrazena jejich autorům, práva na ostatní postavy náleží autorům děl.

Uveřejněné povídky dominantně popisují příběhy mezi postavami stejného pohlaví, uvědomte si to, prosím, než se začtete. Byli jste varováni.

 

   

Do ut des 2

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 
Podrobnosti

Do ut des

 

Dopis od Tonyho I.

 

Můj ty skutku, tohle je prča, Thore, že jo?

Ne?

Ne?!

 

 

Drahý, historicky na dlouhou dobu znemožněný, Loki,

 

třebaže tvůj všemi těmi planými výhrůžkami obluzený mozek (kam se ti to tam vůbec vejde, brachu? Pořiď si externí disk, aby ses nám nezavařil!) ani netuší, do jakého stupně nekonečné extáze mě tvůj všetáta dostal, že ti konečně přistřih křidýlka a strčil tě tam, kam patříš, a tedy za katr (už jsem napsal Thorovi textovku, že jim pro příště dlužím pivo či dvě, a s Pepper a Jarvisem jsme uspořádali menší či větší, jak se to vezme, slavnostní ohňostroj – to je taková ta věc se světýlkama na obloze a šampaňským a dobrým jídlem a pitím, při které se vážně skvěle balí holky, hlavně u krasavce, jako jsem já), ale já na kůži vážně nikdy moc nebyl, sorry, takže si nemysli, že jsem ňákej tvůj fanda. Faktem ale je, že jsi bez tý svý svítící tyčky a helmy, která jako by vypadla ze špatně zfilmovaného Posledního samuraje (a nepředstavuj si sebe na místě Toma Cruise, protože ty nejsi ani zdaleka takový bůh, jako je on, a kromě toho ta jeho verze byla opravdu, no… fenomenální) jen pomíjivá mřenka plná vzletných keců. (Mimochodem – berete na Asgardu taky hodiny antické rétoriky? Možná bych moh zatahat za pár drátků a přihlásit se do kurzu, co říkáš? Konec odbočky – to, aby ses neztratil, puso.) Takže, i když si myslíš, že ti na to skočím, vím stejně dobře jako všichni ostatní tady, že se tam v tý svý kobce dusíš nudou a vzteky a že si za chvíli do krve okoušeš všechny nehty, jen aby ses trochu zabavil a zase okusil na jazyku válečnou vřavu. (Ten, kdo vám, bohům, daroval do vínku nesmrtelnost, musel bejt na hlavu praštěnej, jabka nejabka.)

 

Pokud to ale musíš vědět, pak se mi daří skutečně dobře, skoro nebesky dobře, řekl bych, vřelé dík za optání (nebo dařilo, dokud mi ten tvůj pták nezasvinil koberec v obýváku; za tohle zas Odin pozve na pivo mě!). Země je díky našemu snažení zcela v cajku a Stark Tower (to určitě rád slyšíš, ty jeden hajzle!) znovu září na míle daleko, takže jsme si s hošanama (a tvou starou známou Natašou – vidíš, i holka ti nakopala zadek) řekli, že naší vládě v rámci ozdravného procesu lehce pustíme žilou a zařídíme si poklidnou a ničím nerušenou dovolenou někde na pláži. (Koktejly s deštníčky, věnce z květů, tanečnice hula hula, kapišto? Ne? Nic? To neva, jednou si možná doplníš mezery, zlato.) Takže… ten měsíc na Havaji, zatímco ty ses potil strachy, co s tebou bude, se vážně vydařil. Jenže pak se tam přihnalo jedno menší tornádo a trochu nám pocuchalo peříčka. Tak jsme se sbalili a vrátili se na hlídku nad zbytkem světa, a to včetně Hulka (pamatuješ na Hulka, holoubku? Takovej velkej, zelenej, buch buch do hlavičky, ošklivý, ošklivý Loki), který tam, když to nejvíc zuřilo, jen stál a nechával se – prý dle jeho slov – ovívat větříkem jako nemluvně v kolíbce. Vážně se mu to moc líbilo…

 

Všechno šlo tedy, jak vidíš, skvěle. Jenže pak si přiletí ten tvůj havran, nebo všefotrům havran či kýho ďasa pták, a vys-vydělá se mi na peršana! To si říkáte civilizovaní bohové, když ani to svý zvířectvo nedokážete naučit vhodným způsobům? Takhle jsem se vytočil naposled, když mě Moula zmáčel od hlavy až k patě během prvního testování obleku, a pak ještě jednou když… no, to je fuk, stejně jsi ještě tehdy vůbec nebyl na scéně, nefandi si, hošánku.

 

Abych to tedy celé ukončil, vyřiď mé pozdravy na Asgardu, kámoši ve vězení o mně jistě rádi uslyší – určitě mě vylíčíš v patřičně zlovolných barvách, o tom nepochybuju a nechám si o tom zdát – a já se teď půjdu trochu proletět, abych nevyšel ze cviku.

 

Pa

Anthony Stark, Iron Man, šéf Stark Industries, Bůh žehnej mně a Americe

 

PS: Nemysli si, že ti zbaštím, že se do tebe vešli dva kanci a deset kuřat. Ta tvoje kostnatá figura by něco takového neskousla ani za týden, nehledě na problémy s vylučování… Ne, to radši nechci vědět. Zkus trochu cvičit, aby se ti příště, až se na sklonku tvého života znovu setkáme, nezatočila hlava už při první ráně mou pěstí.

 

 

 

A Thore, jestli to čteš a byl to jen vtip, tak nezapomeň, že mám dlouhý prsty a moh bych se zkusit zastavit za Jane a dopodrobna jí vylíčit… však víš… jak jsme se měli na Havaji, čumáčku…

 

Komentáře   

 
+2 # ranchan 2014-11-27 08:23
Skvělý, přečetla jsem oba dva dopisy najednou a pochechtávám se ještě teď u psaní tohoto kmentáře. To budou přestřelky :lol: , už to vidím, Loki si to nenechá líbit a vrátí to Tonymu i s úrokama. Věděla jsem, že Tony je ukecanej, ale že by dokázal někono ukecat k smrti i dopisem, to jsem nečekala *poklona*. Skoro žádná věta nezůstala bez pěkně peprné poznámky. Toto bude VELICE zajímavé dopisování, oba mají ego Mont Everestu, narcisizmus se u nich taky vyskytuje (ikdyž Tony v této disciplíně určitě vyhrál) a slovní zásoba je nekonečná. Moc se těším na další dopis... 8)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+2 # Lanevra 2014-11-27 10:08
Nejvíc mě na Tonyho dopisu dostává, že prostě není schopný udržet jednotnou nit. :lol: Jeho mozek lítá od tématu k tématu. Je to jako hra s názvem: "Chyťte Tonyho myšlenky". :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Sitara* 2014-11-27 14:49
Haha, jo Lana to vystihla, to létání od tématu k tématu, všechny ty odbočky - celý Tony :lol: Páni, vážně se těším, co na to historicky znemožněný Loki :lol: :D Paráda, děkuju, zasmála jsem se :heart:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+2 # Patoložka 2014-11-28 15:19
Hihi, Tony je prostě poděs. Ale vždycky když na něj koukám ve filmu, tak prostě jen přiblble hledím a culím se;-) Jak může někdo udržet tolik myšlenek a neztratit se v tom je mi záhadou? I když on má prostě výhodu, že má svého Jarvise, který mu - kdyby náhodou zapomněl - všechno připomene;-)
Loki si asi ještě bude muset docela hlídat záda :P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # belldandy 2014-11-28 16:51
Já chci pokračování, prosííím ...

Kdy že bude?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Patoložka 2014-11-29 11:52
No, tak to mohu prozradit, protože to náhodou vím. Dopisy budou chodit každé úterý a čtvrtek ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+2 # kamci 2014-11-28 19:06
je to Thorův vtip není to Thorův vtip :P
každopádně zodpovědně sestavená odpověď :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Illusion 2014-11-29 01:47
Tony je dokonalý :3 at žije moje nespavost a že z nudy hledam, co číst :D oba dopisy jsem přečetla a neskutečně jsem se bavila :D Tony je prostě... Tony :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Tamten Loki 2014-11-29 23:34
Sáfra, on tu ještě není další? Chci další! :-D Křením se tu u toho dosti nejapně, naštěstí mě nikdo nevidí, no... ať to autorka udrží, prosím prosím :-))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
   

Statistiky

Návštěvníci
1680
Články
1295
Odkazy
34
Počet zobrazených článků
3503329
   

Toplist

TOPlist

   
   

Patolozka.drabbles.cz

patolozka.drabbles.cz